KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15704506
*
nr 1570 4506
Carl Wilhelm Jaensson
(1853-1931), Sverige
Oljemålning, + Akvarell, Landskap, akvarellen signerad. Bildmått: 18x28 resp. 14x21 cm
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 oktober 2023
kl 20:01:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 08:02:16
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Wilhelm Jaensson
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvarellen signerad bildmått: 18x28 resp carl wilhelm jaensson landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja oljemålning oljemålningar sverige vattenfärg
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Carl Wilhelm Jaensson
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson
nr 1570 4506
Carl Wilhelm Jaensson
(1853-1931), Sverige
Oljemålning, + Akvarell, Landskap, akvarellen signerad. Bildmått: 18x28 resp. 14x21 cm
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 oktober 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/10 08:02:16 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Wilhelm Jaensson
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvarellen signerad bildmått: 18x28 resp carl wilhelm jaensson landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja oljemålning oljemålningar sverige vattenfärg
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



